Wejście na stronę wymaga potwierdzenia,
że jesteś osobą pełnoletnią.
Czy masz 18 lat?
Nie, wyjdź z strony
Portal erotyczny Blog Fetysz stóp – wszystko, co musisz wiedzieć

Fetysz stóp – wszystko, co musisz wiedzieć

Czym on jest? Na czym polega? Czy fetysz stóp zdarza się często? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w tym artykule

03.09.2021
Dodaj ocenę
5/5 - (1 vote)
Spis treści

Fetysz stóp – co musisz wiedzieć?

Choć zasadniczo jesteśmy zaprogramowani, by pociągały nas narządy płci przeciwnej, kojarzące się bezpośrednio z seksem, to wiele osób podniecają także inne części ciała partnerów. Jedni fiksują się na włosach, inni – zupełnie serio, na gałkach ocznych. Bardzo wielu mężczyzn i kobiet wyznaje też fetysz stóp. Czym on jest? Na czym polega? Czy fetysz stóp zdarza się często? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w tym artykule. Zachęcamy do lektury!

Podofilia – czy to powszechne?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest fetysz stóp. Najprościej ujmując, to pociąg seksualny w kierunku tych narządów. Osoby, które są tego typu fetyszystami, odczuwają pobudzenie na ich widok, począwszy od kostek po wszystko poniżej. Miłośnicy stópek uwielbiają je zarówno u swoich partnerów, jak i sami lubią wykonywać konkretne czynności (np. masaż czy masturbację) z ich użyciem.

Wbrew pozorom podofilia to dość powszechny fetysz. Mają go zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Niekiedy stanowi on atrakcyjny dodatek do ogółu zabaw, jakim oddaje się dana osoba. Ale bywa i tak, że fetysz stóp to główna rzecz wywołująca u danego mężczyzny czy kobiety podniecenie. W takim wypadku mówi się już o parafilii patologicznej i wymaga ona pracy z profesjonalistą. Jeśli jednak dla Ciebie to wyłącznie urozmaicenie – nie masz co się przejmować! To zupełnie normalne.

Fetysz stóp – zapach, dotyk, pieszczoty

Pora wyjaśnić, na czym polega fetysz stóp. Fetyszystę pociąga zarówno wygląd, dotyk, zapach, jak i nawet ich smak. Wielu skupia się więc np. głównie na wąchaniu ciała partnera czy partnerki, często oczekując, aby same stopy były w kondycji „po całym dniu”, kiedy są najbardziej wonne. Inni lubią ich dotykać, głaskać je, wykonywać na nich masaż – ta forma pieszczot jest wśród fetyszystów bardzo popularna. Stanowi bowiem także doskonałą formę relaksu.

Bardzo często skupiają się również na ich smaku. Stąd liczne całusy, a nawet wylizywanie stóp. I nie można zapominać o pieszczotach nimi wykonywanych. Mnóstwo mężczyzn ceni sobie, gdy ich partnerka jest w stanie wykonać „foot job”, czyli po prostu masturbację stopami. Z drugiej strony są też panie, które czerpią przyjemność z masowania pochwy – zarówno całą powierzchnią podbicia, jak i np. dużym palcem.

Jak żyć w związku, gdy ma się fetysz stóp?

Żyjąc w związku z osobą, która ma fetysz stóp, należy przede wszystkim znaleźć pewien consensus. Każdy ma indywidualne potrzeby seksualne i erotyczne i najważniejsze pozostaje to, aby szanować zarówno je, jak i granice. Jeśli oboje partnerów akceptują tę formę urozmaicenia życia erotycznego – tym lepiej dla nich! Dla pewnych osób jednak takie upodobanie może być nieszkodliwym dziwactwem, a dla pozostałych – swojego rodzaju dewiacją. Najważniejsze jednak pozostaje to, aby nie oceniać partnera. Warto natomiast o tym porozmawiać. Z dyskusji o seksie w związku nierzadko rodzi się coś bardzo pozytywnego!

Serwis Love My Feet – idealne miejsce dla fetyszystów stóp i nie tylko

Ciebie również kręci fetysz stóp? Doskonale Cię rozumiemy! Dlatego, jeśli szukasz miejsca dla fetyszystów – dołącz już teraz do fanów Love My Feet. Serwis ten oferuje mnóstwo możliwości dla miłośników różnych odjechanych fantazji i fetyszy. Już teraz przejrzyj naszą stronę i dowiedz się więcej o innych parafiliach, jak i poznaj opcje, jakie gwarantuje Ci nasza strona. Zapraszamy!

Sprawdź również

Previous slide
Next slide
06.06.2022

Czy związek z fetyszystą jest bezpieczny?

Jeśli i Ty jesteś „casualem” i masz obawy co do drugiej połówki, która wyznała, że ma może nieco dziwaczne upodobania – czy masz się czego...

06.06.2022

Gadżety erotyczne i akcesoria do BDSM

Jakie gadżety BDSM powinny znaleźć się w sypialni każdego miłośnika takich praktyk? O tym piszemy w poniższym artykule

06.06.2022

Jak się przyznać do fetyszu?

Najtrudniej tylko o tym powiedzieć, że ma się jakieś małe seksualne dziwactwa. Ty też zastanawiasz się, jak się przyznać do fetyszu?

06.06.2022

Co to jest findom i na czym polega?

Zastanawiasz się, co to jest findom i na jakiej zasadzie działa ten układ? Jeśli tak – zachęcamy już teraz do przeczytania tego artykułu

27.04.2022

Największe fetysze polskich gwiazd

Zazwyczaj ludzi, których widzimy na ekranach telewizorów czy komputerów lub słuchamy w radiu, traktuje się trochę inaczej niż przeciętnego Kowalskiego. Nierzadko stawiani na piedestale, wydają...

27.04.2022

FetLife po polsku – opinia i recenzja

Od pewnego czasu mamy też FetLife po polsku, co znacznie ułatwia korzystanie z serwisu osobom z naszego kraju. Jednak czy to najlepsza opcja, jaka funkcjonuje w...