Spełnij swoje ukryte fantazje

Załóż darmowe konto

Fetysz stóp – wszystko, co musisz wiedzieć

Spis treści

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut iaculis nibh eu nibh mollis, non molestie est vestibulum. Suspendisse blandit porta dapibus. Ut finibus commodo augue sit amet malesuada. Suspendisse potenti. Quisque aliquet, ex vitae malesuada vulputate, nunc risus varius magna, et feugiat ipsum quam eget elit. Aliquam risus lectus, ornare et tincidunt nec, viverra vel ipsum. Sed id lobortis leo, vitae imperdiet mi. Pellentesque ut ipsum mauris. Donec a viverra neque. Donec ac quam varius, imperdiet justo non, maximus dolor.

Fetysz stóp – co musisz wiedzieć?

Choć zasadniczo jesteśmy zaprogramowani, by pociągały nas narządy płci przeciwnej, kojarzące się bezpośrednio z seksem, to wiele osób podniecają także inne części ciała partnerów. Jedni fiksują się na włosach, inni – zupełnie serio, na gałkach ocznych. Bardzo wielu mężczyzn i kobiet wyznaje też fetysz stóp. Czym on jest? Na czym polega? Czy fetysz stóp zdarza się często? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w tym artykule. Zachęcamy do lektury!

Podofilia – czy to powszechne?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest fetysz stóp. Najprościej ujmując, to pociąg seksualny w kierunku tych narządów. Osoby, które są tego typu fetyszystami, odczuwają pobudzenie na ich widok, począwszy od kostek po wszystko poniżej. Miłośnicy stópek uwielbiają je zarówno u swoich partnerów, jak i sami lubią wykonywać konkretne czynności (np. masaż czy masturbację) z ich użyciem.

Wbrew pozorom podofilia to dość powszechny fetysz. Mają go zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Niekiedy stanowi on atrakcyjny dodatek do ogółu zabaw, jakim oddaje się dana osoba. Ale bywa i tak, że fetysz stóp to główna rzecz wywołująca u danego mężczyzny czy kobiety podniecenie. W takim wypadku mówi się już o parafilii patologicznej i wymaga ona pracy z profesjonalistą. Jeśli jednak dla Ciebie to wyłącznie urozmaicenie – nie masz co się przejmować! To zupełnie normalne.

Fetysz stóp – zapach, dotyk, pieszczoty

Pora wyjaśnić, na czym polega fetysz stóp. Fetyszystę pociąga zarówno wygląd, dotyk, zapach, jak i nawet ich smak. Wielu skupia się więc np. głównie na wąchaniu ciała partnera czy partnerki, często oczekując, aby same stopy były w kondycji „po całym dniu”, kiedy są najbardziej wonne. Inni lubią ich dotykać, głaskać je, wykonywać na nich masaż – ta forma pieszczot jest wśród fetyszystów bardzo popularna. Stanowi bowiem także doskonałą formę relaksu.

Bardzo często skupiają się również na ich smaku. Stąd liczne całusy, a nawet wylizywanie stóp. I nie można zapominać o pieszczotach nimi wykonywanych. Mnóstwo mężczyzn ceni sobie, gdy ich partnerka jest w stanie wykonać „foot job”, czyli po prostu masturbację stopami. Z drugiej strony są też panie, które czerpią przyjemność z masowania pochwy – zarówno całą powierzchnią podbicia, jak i np. dużym palcem.

Jak żyć w związku, gdy ma się fetysz stóp?

Żyjąc w związku z osobą, która ma fetysz stóp, należy przede wszystkim znaleźć pewien consensus. Każdy ma indywidualne potrzeby seksualne i erotyczne i najważniejsze pozostaje to, aby szanować zarówno je, jak i granice. Jeśli oboje partnerów akceptują tę formę urozmaicenia życia erotycznego – tym lepiej dla nich! Dla pewnych osób jednak takie upodobanie może być nieszkodliwym dziwactwem, a dla pozostałych – swojego rodzaju dewiacją. Najważniejsze jednak pozostaje to, aby nie oceniać partnera. Warto natomiast o tym porozmawiać. Z dyskusji o seksie w związku nierzadko rodzi się coś bardzo pozytywnego!

Serwis Love My Feet – idealne miejsce dla fetyszystów stóp i nie tylko

Ciebie również kręci fetysz stóp? Doskonale Cię rozumiemy! Dlatego, jeśli szukasz miejsca dla fetyszystów – dołącz już teraz do fanów Love My Feet. Serwis ten oferuje mnóstwo możliwości dla miłośników różnych odjechanych fantazji i fetyszy. Już teraz przejrzyj naszą stronę i dowiedz się więcej o innych parafiliach, jak i poznaj opcje, jakie gwarantuje Ci nasza strona. Zapraszamy!

Dodaj ocenę

5/5 - (1 vote)

Sprawdź również

Love My Feet & Read

Czy związek z fetyszystą jest bezpieczny?

Jeśli i Ty jesteś „casualem” i masz obawy co do drugiej połówki, która wyznała, że ma może nieco dziwaczne upodobania – czy masz się czego obawiać?

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Gadżety erotyczne i akcesoria do BDSM

Jakie gadżety BDSM powinny znaleźć się w sypialni każdego miłośnika takich praktyk? O tym piszemy w poniższym artykule

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Jak się przyznać do fetyszu?

Najtrudniej tylko o tym powiedzieć, że ma się jakieś małe seksualne dziwactwa. Ty też zastanawiasz się, jak się przyznać do fetyszu?

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Co to jest findom i na czym polega?

Zastanawiasz się, co to jest findom i na jakiej zasadzie działa ten układ? Jeśli tak – zachęcamy już teraz do przeczytania tego artykułu

CZYTAJ CAŁOŚĆ