Spełnij swoje ukryte fantazje

Załóż darmowe konto

Co to jest findom i na czym polega?

Spis treści

Co to jest findom i na czym polega?

Czy fetysz zawsze wiąże się ze strojem, częściami ciała czy określonym rodzajem pieszczoty? Doświadczeni fetyszyści wiedzą, że to nie tylko stópki czy bicie pasem. Na niegrzeczne upodobania często składają się określone zachowania i postawy. Tak to wygląda m.in. w przypadku findomu. Zastanawiasz się, co to jest findom i na jakiej zasadzie działa ten układ? Jeśli tak – zachęcamy już teraz do przeczytania tego artykułu. Przekonaj się, czy taka relacja będzie odpowiednia także dla Ciebie!

Czym jest findom?

Zacznijmy od podstaw, czyli wyjaśnienia, co to jest findom. Niektórzy mogą mylić go z femdomem, choć – po prawdzie – to niewielka pomyłka. Femdom bowiem to rodzaj fetyszu, w jakim góruje kobieta. Może jednak on przyjmować różne postacie, tj. wiązać się z określonymi zachowaniami seksualnymi (np. peggingiem czy biczowaniem partnera) lub skłanianiem partnera do uległości. Findom z kolei to znacznie węższe pojęcie, choć zawierające się w kategorii femdomu (czemu – wyjaśnimy później).

Otóż tą nazwą, będącą skrótem od financial domination, czyli układ polegający na wykorzystywaniu czyjegoś majątku w celu zaspokojenia swoich potrzeb. Uległy partner w takiej relacji oddaje do dyspozycji określoną pulę pieniędzy, a w ekstremalnych sytuacjach – nawet cały majątek. Można więc określić to jako finansowe niewolnictwo.

Teoretycznie – zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą zajmować obie strony takiej relacji. W praktyce jednak najczęściej wygląda to tak, że to panowie są owymi niewolnikami. Widać to nawet w terminologii obowiązującej w tym fetyszu (swoją drogą – nazewnictwo stanowi element gry, gdyż jest obraźliwe), o czym więcej znajdziesz poniżej.

Strony findomu – kim jest paypig, a kim jest domina?

Zasadniczo są dwie strony takiego układu. Dominującą najczęściej nazywa się dominą, choć zdarzają się określenia jak królewna, królowa, lady itp., zwykle nacechowane pozytywnie i z pierwiastkiem władzy. Uległą stronę, którą zazwyczaj zajmuje mężczyzna, określa się mianem paypig (z ang. „płacąca świnia” lub „prosię”). Tym samym to ściśle pejoratywne i poniżające określenie, stanowiące ważny element całej zabawy.

Jakie są główne założenia findomu?

Wiesz już, jaka jest to relacja i jakie są jej strony… A na czym ona dokładnie polega? Wiele zależy od stopnia zaawansowania takiego układu. W ekstremalnych warunkach bywa tak, że facet przekazuje damie wszystkie posiadane środki. Ta z kolei najczęściej wykorzystuje je na swoje cele, wydzielając mężczyźnie niewielkie sumy, często ocierające o minimum egzystencjalne. Kluczową rolę bowiem odgrywa kontrola nad tym, jak wygląda dysponowanie pieniędzmi.

Warto wiedzieć, że często dotyczy to nie tylko samych pieniędzy (lub karty i danych do logowania w banku w sieci). Paypig może również zaspokajać inne, zawsze materialne, zachcianki swojej pani, w tym:

  • kupować jej drogie prezenty,
  • fundować wycieczki (bez jego udziału zazwyczaj),
  • pokrywać koszty konkretnych usług.

Satysfakcja erotyczna z findomu czasem płynie już przy jednorazowym przelewie. Jednak zwykle to nie wystarczy, dlatego wielu oddaje swój cały majątek, otrzymując w zamian niewielką sumę, konieczną do zaspokojenia podstawowych potrzeb. Bywa, że i te środki bywają niewystarczające. I tu zaczyna się kolejny element zabawy. Paypig może prosić swoją dominę o dodatkowe pieniądze, ale wtedy najczęściej musi wykonać jakieś upokarzające zadania.

Wisienka na torcie? Oto ona! Z findomem wiąże się fakt, że strony takiej relacji wcale nie muszą się znać osobiście. Ba! Paypig często nie wie, jak wygląda jego pani! Dla kobiet zaś, które zdecydowały się wejść w taki układ, to doskonały sposób na zarabianie na erotyce w Internecie.

Źródła findomu – czyli skąd się bierze ten fetysz

Wiesz już, co to jest findom. A skąd się bierze? Jak być może się domyślasz – nie należy on do najpopularniejszych rodzajów fetyszy. Wręcz przeciwnie – bywa dość rzadki. Często wynika to z faktu, że pozwolić sobie mogą na niego tylko panowie odpowiednio usytuowani, dający możliwość realnego utrzymania jego dominy przy zatrzymaniu niewielkiej kwoty dla siebie.

Źródło tego fetyszu najczęściej leży w poczuciu własnej wartości. Wszak zarobki i zajmowana pozycja mocno wpływają na tę stronę życia, powodując, że np. osoby zajmujące kierownicze stanowisko mają wyższą pewność siebie niż inni. Największą satysfakcję jednak stanowi dla nich poczucie bycia gnębionym. Dlatego findom stanowi znakomity sposób na to, by naruszyć poczucie własnej wartości.

Czy findom jest bezpieczny?

Zdecydowana większość mężczyzn decyduje się na bezpieczniejszą formę findomu, przelewając „królowej” tylko określoną pulę. Zdarza się jednak, że niektórzy angażują się w taki układ dużo bardziej, oddając kontrolę nad całym majątkiem. To ryzykowne i niejednego doprowadziło już do ruiny. Zagrożenie bywa tym większe, jeśli trafi się na nieuczciwą osobę. Bo co innego uczestniczyć w tej grze, a co innego być oszukanym i zostać bez pieniędzy, i bez satysfakcji. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych i najlepszych portali dla fetyszystów.

Baw się w findom bezpiecznie!

Teraz już wiesz, co to jest findom, na czym polega ta relacja i skąd się bierze takie upodobanie. Czy to zabawa dla Ciebie? Na to już musisz odpowiedzieć sobie sam. Jeśli masz takie marzenia, chciałbyś zobaczyć, jak to jest być paypigiem lub jesteś kobietą gotową wcielić się w taką lady – tu znajdziesz społeczność, wśród której członków na pewno spotkasz osoby chętne do wspólnej zabawy.

Dodaj ocenę

5/5 - (1 vote)

Sprawdź również

Love My Feet & Read

Czy związek z fetyszystą jest bezpieczny?

Jeśli i Ty jesteś „casualem” i masz obawy co do drugiej połówki, która wyznała, że ma może nieco dziwaczne upodobania – czy masz się czego obawiać?

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Gadżety erotyczne i akcesoria do BDSM

Jakie gadżety BDSM powinny znaleźć się w sypialni każdego miłośnika takich praktyk? O tym piszemy w poniższym artykule

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Jak się przyznać do fetyszu?

Najtrudniej tylko o tym powiedzieć, że ma się jakieś małe seksualne dziwactwa. Ty też zastanawiasz się, jak się przyznać do fetyszu?

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Największe fetysze polskich gwiazd

Zazwyczaj ludzi, których widzimy na ekranach telewizorów czy komputerów lub słuchamy w radiu, traktuje się trochę inaczej niż przeciętnego Kowalskiego. Nierzadko stawiani na piedestale, wydają się idealni. Ale i oni mają swoje słabostki oraz… fetysze

CZYTAJ CAŁOŚĆ