Spełnij swoje ukryte fantazje

Załóż darmowe konto

Co to jest ONS i FWB?

Spis treści

Co to jest ONS i FWB?

W świecie singli i w ogóle ludzi uwielbiających seks bez zobowiązań funkcjonuje pewien kod. Dzięki poznaniu niektórych zwrotów można dowiedzieć się więcej o tym, czego dana osoba oczekuje i jakie ma pragnienia. Wśród popularnych haseł znalazły się m.in. ONS i FWB. Co to jest ONS? Więcej na ten temat, jak i wyjaśnienie, co to jest FWB, znajdziesz w tym artykule. Zachęcamy do lektury!

Czym jest ONS?

Zacznijmy od pierwszego akronimu. Więc co to jest ONS? Rozszyfrowuje się go jako one-night-stand. W języku polskim niewiele to mówi, ale Anglosasi posługują się tym terminem wtedy, gdy mówią o jednonocnej erotycznej przygodzie. Skrótem ONS posługują się często ludzie w serwisach randkowych i aplikacjach, takich jak Tinder. Dzięki temu ewentualnie poszukująca takich wrażeń osoba od razu wie, czego spodziewać się po danym użytkowniku.

Zasada jest prosta – jeśli oboje się sobie spodobacie, umawiacie się w konkretnym miejscu i uprawiacie seks. Na następny dzień żegnacie się i… raczej już się nie spotkacie, chyba że tak Wam się ta randka podobała. Bez zobowiązań, bez zastanawiania się, czy ktoś zadzwoni – czysta rozrywka, która pozwala m.in. na spełnianie kobietom i mężczyznom fantazji erotycznych.

Co to jest FWB?

Teraz już wiesz, co to jest ONS. A co to jest FWB? Friends-with-benefits to ładniejsza nazwa fuck-friends. Czyli „przyjaciele z korzyściami” to po prostu osoby żyjące poza związkiem, ale uprawiające ze sobą seks. W grę nie wchodzą żadne uczucia poza ewentualną sympatią jako kolegi/koleżanki czy faktycznie przyjaciół. Dzięki temu zasadniczo każde z nich żyje własnym życiem.

Wygląda to mniej więcej w ten sposób, że oboje zwykle żyją osobno. Mają własne zobowiązania, ale nie wobec siebie. Spotykają się w ramach przyjacielskich relacji i wtedy mogą uprawiać seks. A później, jak gdyby nigdy nic, żyją dalej własnym życiem. To świetne rozwiązanie także dla miłośników popularnych rodzajów fetyszy, którzy nie chcą się wiązać na dłużej.

Na co należy uważać, decydując się na ONS i FWB?

W przypadku ONS najważniejsze to uważać na to, z kim ma się do czynienia. Choć nie należy każdego posądzać o bycie świrem, to pewien dystans na początku warto zachować. Dopiero wtedy, gdy upewnimy się, że dana osoba jest „w porządku”, można myśleć o dalszym etapie zabawy. Trzeba również pamiętać o zabezpieczeniach. Prezerwatywy w takich przypadkach to absolutne minimum ochrony przed ewentualnymi chorobami wenerycznymi.

W przypadku FWB pod tym względem wygląda to bezpieczniej. Chodzi bowiem właśnie o te „korzyści”, jakie zyskuje się na stałej relacji seksualnej z jedną osobą. Wiedząc, co to jest FWB, trzeba też wystrzegać się uczuć. A to bywa kłopotliwe, gdy uprawia się seks z jedną osobą. Niektórzy nie potrafią nabrać stosownego dystansu, przez co takie relacje niekiedy kończą się burzliwie.

Umów się na ONS lub znajdź „przyjaciela” dzięki Love My Feet

Teraz, gdy już wiesz, co to jest ONS oraz co to jest FWB i jeśli interesują Cię podobne relacje – pozostaje tylko znaleźć odpowiednią osobę. Zajrzyj już teraz na Love My Feet, gdzie możesz poznać najróżniejszych ludzi o podobnych potrzebach. Z pewnością spotkasz tu również osoby, które chętnie wejdą w niezobowiązujące układy seksualne. Zapraszamy!

Dodaj ocenę

Sprawdź również

Love My Feet & Read

Ogłoszenia matrymonialne – jak znaleźć idealnego partnera?

Ogłoszenia matrymonialne to wciąż popularny sposób na poznanie potencjalnego partnera życiowego. Dzięki nim możemy znaleźć osobę o podobnych zainteresowaniach i wartościach, co znacząco zwiększa szanse na stworzenie trwałego związku. Jednak jak w gąszczu ogłoszeń matrymonialnych znaleźć tę jedyną osobę, która spełni nasze oczekiwania? W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą ci skutecznie korzystać z ogłoszeń matrymonialnych i znaleźć idealnego partnera.

CZYTAJ CAŁOŚĆ
Chodzenie bez bielizny

Zalety chodzenia bez bielizny – jak to wpływa na twoje życie seksualne?

Chodzenie bez bielizny, znane również jako "going commando," to temat, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Choć dla wielu może wydawać się to nietypowe, coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z bielizny na co dzień. Jakie są zalety chodzenia bez bielizny i jak może to wpłynąć na twoje życie seksualne? W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu tematowi i przedstawimy najważniejsze korzyści.

CZYTAJ CAŁOŚĆ
Speed dating

Zalety i wady szybkich randek – czy warto spróbować?

Szybkie randki, znane również jako "speed dating," to popularna metoda poznawania nowych osób w krótkim czasie. Spotkania te odbywają się zazwyczaj w zorganizowanych grupach, gdzie uczestnicy mają kilka minut na rozmowę z każdą osobą. Następnie przechodzą do kolejnej. Choć może to brzmieć stresująco, szybkie randki mają wiele zalet, ale także pewne wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o udziale. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jakie są zalety i wady szybkich randek oraz czy warto spróbować tej formy randkowania.

CZYTAJ CAŁOŚĆ
Oszust matrymonialny

Jak rozpoznać oszustów na portalach randkowych?

Wraz ze wzrostem popularności portali randkowych, rośnie również liczba oszustów, którzy wykorzystują te platformy do nieuczciwych celów. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak rozpoznać oszustów na portalach randkowych i chronić siebie oraz swoje dane osobowe. W tym artykule podzielimy się praktycznymi poradami, które pomogą ci zidentyfikować oszustów i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

CZYTAJ CAŁOŚĆ