Wejście na stronę wymaga potwierdzenia,
że jesteś osobą pełnoletnią.
Czy masz 18 lat?
Nie, wyjdź z strony
Portal erotyczny Blog Podofilia – czy to jest normalne?

Podofilia – czy to jest normalne?

Co to jest podofilia? I czy podofilia jest normalna? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania – zachęcamy do przeczytania tego artykułu!

16.12.2021
Dodaj ocenę
3.7/5 - (3 votes)
Spis treści

Czy podofilia jest normalna?

Fantazjujemy o skrajnie różnych rzeczach. Niektórzy faceci wiecznie myślą o dużych biustach. Innych – pociągają szerokie lub zgrabne, ale wyraźnie wyrzeźbione pupy. Panie natomiast zwykle marzą o szerokich klatkach i pokaźnych bicepsach, a inne – fiksują się na rozmiarze penisa. Istnieje jednak pewna grupa mężczyzn i kobiet, skupiających się na konkretnej części ciała – stopach. Nazywa się ich podofilami. Co to jest podofilia? I czy podofilia jest normalna? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania – zachęcamy do przeczytania tego artykułu.

Co to jest podofilia?

Na początku warto zdefiniować to pojęcie. Co to jest podofilia? To nic innego jak fetysz stóp, czyli odczuwanie pociągu seksualnego w kierunku do tej części ciała. Podofile uwielbiają je niemal za wszystko – kształt, zapach, smak. Dlatego lubią je zarówno wąchać, lizać, całować, jak i masować. Wiele par, które wiedzą, co to jest podofilia i lubią się jej oddawać, wprowadzają najróżniejsze pieszczoty z użyciem stóp – począwszy od masaży przez stymulację miejsc intymnych. To, jak zręczne mogą one być, i jak wiele przyjemności mogą dać, często bywa nie lada zaskoczeniem!

Fetysz stóp skupia się na tym narządzie od kostki w dół. Niektórzy więc mogą się bardziej fiksować na palcach, inni zaś – na podeszwie. Warto dodać, że często pociąg ten dotyczy nie tylko samej części ciała, ale i przedmiotów z nią związanych. Chodzi przede wszystkim o skarpetki, rajstopy i buty. Bądź co bądź – chłoną one ich zapach, a dla fetyszystów możliwość zaciągnięcia się taką wonią nierzadko stanowi bardzo silny bodziec erotyczny.

Kto najczęściej ma fetysz stóp i skąd się bierze?

Wiele wskazuje na to, że to najczęściej panowie odczuwają pociąg do stóp. Wszak u pań są one zwykle zgrabniejsze i mniejsze, co dla wielu jest bardzo pociągające. Z drugiej strony – same panie chętnie fantazjują o tym, aby mężczyzna pieścił je swoimi stopami. To w końcu zupełnie inne doznania niż te, które mogą im zaoferować chociażby palcami czy językiem. Mogą również kojarzyć się z formą dominacji mężczyzny nad kobietą, co stanowi silny bodziec erotyczny.

Wiesz już, co to jest podofilia. Skąd się jednak bierze? Można to wytłumaczyć w dwojaki sposób. Pierwszy – to wyjaśnienie charakterystyczne dla większości fetyszy. Najzwyczajniej na jakimś etapie dojrzewania osoba odczuwająca pociąg do tej części ciała, musiała zacząć ją kojarzyć z bodźcem seksualnym. Wykształciło się więc powiązanie między podniecającą sytuacją a stopami. Istnieje jednak jeszcze jedno wyjaśnienie, na jakie wskazują niektórzy neurolodzy. Otóż zarówno stopy, jak i miejsca intymne, są reprezentowane w korze czuciowej mózgu przez sąsiadujące ze sobą obszary, co by też tłumaczyło popularność tego fetyszu.

Czy podofilia jest normalna?

Wiemy, co to jest podofilia. A czy podofilia jest normalna? Biorąc pod uwagę powyższe wyjaśnienia – jak najbardziej. Ponadto – warto pamiętać, że sztywne ramy dotyczące tego, co nas pociąga, są absolutnie nierealne. Chęć wpasowania seksu w jakieś „normy” odniesie równie duży sukces, co gaszenie ognia benzyną. Wszystko wynika z bardzo skomplikowanej natury człowieka i różnic między poszczególnymi osobami. Jeśli więc zastanawiasz się, czy podofilia jest normalna – jak najbardziej tak! A jeśli szukasz idealnego miejsca dla fetyszystów – Love My Feet czeka na Ciebie!

Check other

Previous slide
Next slide
06.06.2022

Czy związek z fetyszystą jest bezpieczny?

Jeśli i Ty jesteś „casualem” i masz obawy co do drugiej połówki, która wyznała, że ma może nieco dziwaczne upodobania – czy masz się czego...

06.06.2022

Gadżety erotyczne i akcesoria do BDSM

Jakie gadżety BDSM powinny znaleźć się w sypialni każdego miłośnika takich praktyk? O tym piszemy w poniższym artykule

06.06.2022

Jak się przyznać do fetyszu?

Najtrudniej tylko o tym powiedzieć, że ma się jakieś małe seksualne dziwactwa. Ty też zastanawiasz się, jak się przyznać do fetyszu?

06.06.2022

Co to jest findom i na czym polega?

Zastanawiasz się, co to jest findom i na jakiej zasadzie działa ten układ? Jeśli tak – zachęcamy już teraz do przeczytania tego artykułu

27.04.2022

Największe fetysze polskich gwiazd

Zazwyczaj ludzi, których widzimy na ekranach telewizorów czy komputerów lub słuchamy w radiu, traktuje się trochę inaczej niż przeciętnego Kowalskiego. Nierzadko stawiani na piedestale, wydają...

27.04.2022

FetLife po polsku – opinia i recenzja

Od pewnego czasu mamy też FetLife po polsku, co znacznie ułatwia korzystanie z serwisu osobom z naszego kraju. Jednak czy to najlepsza opcja, jaka funkcjonuje w...