Sponsoring – co to jest i dlaczego jest popularny?
Mimo że wielu uważa go za formę prostytucji, to sponsoring cieszy się w Polsce, jak i innych krajach coraz większą popularnością. Ta forma współpracy między dwojgiem dorosłych ludzi – zazwyczaj starszym mężczyzną i młodszą kobietą, choć nie zawsze tak to wygląda, niesie ze sobą wiele profitów. Jakich? I czemu decydują się akurat na taką relację? O tym m.in. piszemy w poniższym artykule. Przeczytaj go już teraz i dowiedz się, czym jest sponsoring!
Czym jest sponsoring?
Jako sponsoring rozumiemy relację między ludźmi, w której jedna strona świadczy usługi towarzyskie względem drugiej w zamian za określoną sumę lub inną formę wynagrodzenia. Co ważne – dotyczy to nie jednorazowych spotkań, a dużo dłuższych relacji.
Dla wielu sponsoring nosi znamiona przede wszystkim relacji seksualnej i traktują go jak prostytucję. Jednak to zbytnie spłycenie sprawy. Zacznijmy od faktu, że seks w ogóle nie jest obligatoryjny! Oczywiście – w większości przypadków diva lub dżentelmen do towarzystwa świadczą usługi seksualne, ale to stanowi wyłącznie ułamek takiej współpracy.
Dużo istotniejsze są inne elementy wchodzące w tę relację. Umiejętność zabawienia sponsora nie ogranicza się wyłącznie do łóżka. Osoba sponsorowana musi wykazywać się intelektem i zdolnością podjęcia i utrzymania konwersacji. Z drugiej strony – musi być ona reprezentacyjna – sponsoring bowiem obejmuje też często wspólne wyjścia m.in. na branżowe spotkania. Diva czy dżentelmen do towarzystwa musi być w takich sytuacjach ozdobą towarzysza.
Skąd popularność sponsoringu?
Z jednej strony – dla osób sponsorujących to sposób na zapewnienie sobie przyjemnego towarzystwa młodszych ludzi. Dzięki temu mogą przypomnieć sobie, jak to było, gdy sami byli w ich wieku. Przy czym nie chodzi o sam seks – w takim wypadku mogliby po prostu sprawdzić, gdzie umawiać się na sex randki online. Tu chodzi często dłuższe spędzanie czasu ze sobą lub nawet o wspólne zamieszkanie. Towarzystwo młodej osoby to także sposób na podniesienie swojej pozycji w swoim środowisku.
Z drugiej – dla młodych ludzi sponsoring niejednokrotnie okazywał się trampoliną do wyższego statusu materialnego i społecznego. Dzięki temu osoba sponsorowana może np. studiować, wyrwać się ze średniości, ale i nawiązać wiele interesujących kontaktów w danym środowisku. Jednocześnie stać ją na opłaty, życie i zachcianki.
Jakie zasady obowiązują w sponsoringu?
Bardzo ważne jest ustalenie zasad, na jakich oparty będzie sponsoring. To umowa biznesowa, więc jej zakres powinien być jasno wyznaczony. Np. sponsorujący musi się upewnić, że w grę wchodzi seks, a być może najpopularniejsze rodzaje fetyszy lub inne fantazje erotyczne kobiet i mężczyzn, a sponsorowana – jakie wynagrodzenie uzyska. Co ważne – nie ma tu mowy o uczuciach!
Czy sponsoring jest dla każdego?
Decydując się na sponsoring jako patron – na pewno trzeba wziąć pod uwagę, że osoby poszukujące wsparcia wymagają odpowiedniego wynagrodzenia. Należy pamiętać również, że to nie prostytucja, tylko dużo bardziej wyrafinowana forma usług towarzyskich. Ponadto – umów należy dotrzymywać, więc jeśli np. nie jesteś gotowa jako osoba sponsorowana na seks ze sponsorem, a zgodziłaś się na to – być może sponsoring nie jest dla Ciebie. Ale gdy nie masz z tym problemu – próbuj! Pamiętaj jednak, że Twoje bezpieczeństwo ma najwyższy priorytet.